Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie - Rocznik 2003 - strona nieoficjalna

Change Language

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zagłębie SosnowiecS.P. MOSiR Jastrzębie
Zagłębie Sosnowiec 2:0 S.P. MOSiR Jastrzębie
2015-06-13, 13:00:00
Sosnowiec ul. Kresowa 1

MKS Zaborze Zabrze 2:0 MKS Iskra Pszczyna
BBTS Podbeskidzie Bielsko - Biała 2:7 RKS Raków Częstochowa
Zagłębie Sosnowiec 2:0 S.P. MOSiR Jastrzębie

S.P. MOSiR Jastrzębie - kontakt

Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie

tel.(32) 4718-614

www.mosir.xm.pl

Szkółka Piłkarska przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju działa od 1992 roku. W 2003 roku została przekształcona w Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Celem Szkółki jest podniesienie poziomu sportowego w dyscyplinie - piłka nożna na terenie naszego miasta, przygotowanie młodzieży do wyczynowego uprawiania piłki nożnej oraz wyszkolenie możliwie jak największej liczby piłkarzy do gry na wysokim poziomie. W Szkółce Piłkarskiej MOSiR w procesie szkoleniowo-wychowawczym uczestniczy ok. 300 chłopców z całego miasta i okolic. W całym procesie szkoleniowo - wychowawczym jaki jest prowadzony w Szkółce Piłkarskiej MOSiR oraz jej znaczących osiągnięciach jakie już Szkółka posiada, jest bardzo duży udział i zasługa rodziców dzieci uczęszczających do Szkółki, którzy ponoszą duże nakłady finansowe oraz poświęcają wiele czasu dla dobra Szkółki, aby stworzyć godziwe warunki do optymalnego uprawiania sportu.

Władze stowarzyszenia:

Zofia Florek - Prezes

Michał Szelong - Wiceprezes ds. sportowych

Grażyna Kawik - Księgowa

Monika Myśliwiec - Sekretarz

Henryk Papierok - Trener koordynator

System szkolenia:

Kwalifikowanie dzieci do Szkółki odbywa się w ramach prowadzonej selekcji, która odbywa się w miesiącach listopad, grudzień każdego roku.  Aktualnie do Szkółki uczęszcza ok. 300 chłopców począwszy od Śląskiej Ligi Juniorów Starszych do grupy selekcyjnej Trampkarzy Młodszych .
System szkolenia w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie Zdrój oparty jest na zachodnich wzorcach, opracowany na doświadczeniach zdobytych przez trenerów na szkoleniach w Austrii (Redbull Salzburg, Rapid Wiedeń) oraz współpracy z organizacją Polish Soccer Skills, która zajmuje się treningiem indywidualnym, system ten jest dokładnie dopasowany do potrzeb trenerów danych grup, występuje pełna korelacja ponieważ trening  ten ma za zadanie podnieść poziom zawodników według zaleceń trenera prowadząceo dany rocznik.  System szkolenia obejmuje roczniki od kategori " bambini " aż do U 19 i na każdym etapie opracowane są szczegółowe wytyczne jak należy szkolić dzieci w określonym wieku według filozofi Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie Zdrój opartej na standardach zachodnio europejskich.

Treningi indywidualne PSS prowadzone są w szkółce przez licencjonowanych trenerów Polish Soccer Skills Łukasza i Tomasza Włodarek, trenerzy Ci przeszli szereg szkoleń w Centranym Ośrodku Sportu w Wałczu, przez kilka miesięcy pracując z pierwszymi trenerami Realu Zaragoza  od roczników U 8 do U 18 oraz  brali udział w szkoleniach w Hiszpanii. Od września 2012 roku w szkółce prowadzone są badania na bardzo profesionalnym sprzęcie inbody do pomiaru masy ciała.

Treningi prowadzone są  dla roczników od 2004 do 1999, programem objętych jest 48 zawodników (w sezonie 2012/2013). Organizacja PSS jak i trenerzy szkółki współpracują z trenerami Realu Zaragoza, Espanolu Barcelona, ponandto Szkółka może czerpać wzorce od światowej klasy Akademi Piłkarskich Redbull Salzburg oraz Rapid Wiedeń, co gwarantuje pełen profesionalizm w szkoleniu zawdoników.

Drużyny Szkółki począwszy od Śląskiej Ligi Juniorów Starszych aż po Trampkarzy Młodszych zajmują wysokie miejsca w rozgrywkach na szczeblu Śl.ZPN w Katowicach oraz Podokręgu Rybnik. Biorą również udział w Międzynarodowych Turniejach organizowanych w kraju i za granicą.  W Zespole Szkół Nr 5 i Szkole Podstawowej Nr 10 w Jastrzębiu Zdroju zostały utworzone klasy sportowe o profilu piłka nożna, do których uczęszczają zawodnicy Szkółki.

Kończąc wiek juniora młodzi piłkarze MOSiRu na mocy współpracy z GKS 1962 Jastrzębie mają szansę konntynuowania kariery piłkarskiej w swoim mieście, gry dla swoich kibiców...

..można powiedzieć na wzór słynnej La Masi  i jej wychowanków gdzie Victor Valdes ma 5 minut drogi na Camp Nou..

Fundacja Iskierka

SP 10 - Strona www